Nie zawsze sport jest bezpieczny

Każdy z nas ma pozytywne skojarzenia, gdy myślimy o sporcie. W myślach widzimy, wysportowane, smukłe sylwetki sportowców, ich ciała z wyrzeźbionym każdym mięśniem, bez grama zbędnego tłuszczu. W skrytości ducha marzymy by być tacy jak oni, jednak najczęściej brakuje nam determinacji i zapału, by dojść do takiej, lub chociażby zbliżonej formy.

W zależności od dyscypliny, sport uprawia się w hali, bądź też w terenie, w warunkach mniej, lub bardziej niebezpiecznych

Autor zdjęcia: Glyn Lowe Photoworks.

Niektórzy mówią, że sportowcem trzeba się urodzić. Nie dość bowiem, że w krwi trzeba mieć umiejętność dążenia do celu, to dodatkowo konieczne jest również posiadanie innych cech charakteru, które umożliwią uzyskanie satysfakcjonujących wyników.

Wypadki podczas uprawiania sportu

W zależności od dyscypliny, sport uprawia się w hali, bądź też w terenie, w warunkach mniej, lub bardziej niebezpiecznych. Czasem bywa i tak, że z pozoru bezpieczny sport może stać się przyczyną nieszczęśliwych wypadków. Raz to wynik zwykłego przypadku, kiedy indziej błąd ludzki – efekt zawsze taki sam, w najlepszym wypadku kontuzja, w skrajnym zgon.

Choć każdy sportowiec ma wykupione swoje ubezpieczenie NNW sport (takie np.: https://sport.iexpert.pl/amatorzy/ubezpieczenie-nnw-lloyds/) to jednak nie sprawi ono, że roztoczy się nad nim niewidzialny parasol ochronny. Fakt posiadania daje tą korzyść, że w wypadku zajścia zdarzeń przewidzianych w umowie, poszkodowany uzyska odszkodowanie od wystawcy polisy, a więc ubezpieczyciela. To pieniądze, które przeznaczyć można na leczenie, albo które otrzyma rodzina zmarłego. Niestety, pamiętać musimy o tym, że wszyscy jesteśmy śmiertelni, nawet wysportowani herosi.